Duyguca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Duyguca

Duyguların buluştuğu,Umutların varolduğu,Yalnızlıkların son bulduğu,Güzelliklerin sel olduğu,Unutulmaz anların yaşandığı,Candan dostlukları anlatan Adresiniz DUYGUCA.....

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Kasapları cezalandırın

YazarMesaj
Mavidünya
Admin
Admin
Mavidünya

Kasapları cezalandırın Empty
MesajKonu: Kasapları cezalandırın   Kasapları cezalandırın EmptyC.tesi Şub. 06, 2010 9:52 am

Sezonun ikinci yarısına flaş tranferlerle giren Galatasaray’da üstüste gelen sakatlıklar ve sahaya sürecek tek bir forvetin olmaması Başkan Adnan Polat’ı isyan ettirdi. Futbolcularının sürekli rakiplerin darbeleriyle sakatlıklar yaşadığını belirten başkan, GSTV’ye çarpıcı açıklamalar yaptı.

Sert çıkan Adnan Polat, şunları söyledi:

Yıldız diye tanımladığımız milli futbolcu seviyesine kadar ulaşmış olan futbolcuların diğer futbolculardan farklılıkları vardır. Bu yetenekli futbolcuları durdurmak için daha az yetenekli futbolcuların uyguladıkları yöntem fiziksel olarak yıldırmak ve yıpratmak oluyor.

Tamamıyla tekmeyle ve yumrukla fiziksel şiddet uygulayarak bunları durdurmaya çalışıyorlar. Galatasaray’ın ve rakiplerinin son üç maçını bu gözle bakarak izledim. Rakiplerimizin maçlarını da takip ettim. Bu hepimizin sorunu. Şunu görüyorum ki saha içinde tabir çok hoşuma gitmese de “kasap” diye adlandırılan futbolcular vicdansızca yıldız futbolcuları tekmeleyerek durdurmaya çalışıyorlar.

Antalyaspor ile oynadığımız maça baktığımızda yeni transfer Jo’da aldığı tekme nedeniyle adale yırtığı meydana geldi ve en az 3 hafta sahalardan uzak kalacak. Kaleci Ufuk’un bile tekmelerle sakatlandığını görüyoruz. Dos Santos da aynı şekilde bir darbe aldı ama neyse ki sakatlanmadı.

Federasyon Başkanı Mahmut Özgener’in çok hassas davrandığını biliyorum. Ben buradan MHK ve hakemlerimizden anti futbola taviz vermemelerini, kasaplara da gerekli cezayı vermelerini talep ediyorum. İnşallah bu mesajım yerine gider. Bir yere gelmek istiyorsak, yıldız futbolcularımızla geleceğiz.

Marka değeri böyle tekmelerle yükselmez

FUTBOLUN marka değeri böyle tekmelerle yükselmez. Sahada yıldızların dayak yemesine kimse izin vermemeli. Tüm takımlarda yıldız futbolcular var. Bu sadece Galatasaray’ın sorunu olmamalı. Bu tüm kulüplerin sorunu. Ellerindeki önemli yıldızlarının kaybolması ekonomik, psikolojik ve sosyal olarak da büyük bir yıkım getirmesine neden oluyor. Futbol erkek oyunu diyorlar, sert oyun diyorlar ama bu sertliğin futbolcuya, sahadaki yıldız oyuncuya değil topa olması lazım.

Jo’nun yokluğu Rijkaard’ın meselesi

ZORLU maçlar öncesi eksiklerimiz var. Jo’nun yokluğu Rijkaard’ın meselesi. Alternatif çıkaracaktır. Kullanabileceği isimleri ben telaffuz etmek istemiyorum. Rijkaard gibi önemli bir teknik adamın bu konuda çözüm üreteceğine inanıyorum. Şubat ayı bizim için çok zor bir ay. Çünkü hem lig, hem Avrupa hem de Türkiye Kupası’nda çok zor maçlar bizi bekliyor. Ateşten gömlek giyeceğiz. Alacağımız sonuçlar lige ve diğer kulvarlara da yansıyacak. Diğer oyuncular bu açığı kapatacaktır.

Hürriyet

Kasapları cezalandırın
1 sayfadaki 1 sayfası