Duyguca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Duyguca

Duyguların buluştuğu,Umutların varolduğu,Yalnızlıkların son bulduğu,Güzelliklerin sel olduğu,Unutulmaz anların yaşandığı,Candan dostlukları anlatan Adresiniz DUYGUCA.....

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

GİT BAŞIMDAN BELANI BENDEN BULMA

YazarMesaj
gezgin212
Modaretör
Modaretör
gezgin212

GİT BAŞIMDAN BELANI BENDEN BULMA Empty
MesajKonu: GİT BAŞIMDAN BELANI BENDEN BULMA   GİT BAŞIMDAN BELANI BENDEN BULMA EmptyPtsi Şub. 01, 2010 5:10 pm

>BELA>“Okyanus” adli dev lügati Arapçadan Türkçeye çeviren Asim Efendi, bir>hatirasini anlatiyor:>— Tahsilim zamaninda bizim medreseye en yakin firindan ekmek alirdim.>Bir sabah yine âdetim üzere ekmek almak maksadiyla bu firina gittiðimde,>firinda çaliþan iþçi herkese ekmek veriyor, siram gelip geçtiði halde bir>türlü beni görmüyordu. Adami birkaç defa ikaz ettimse de, devamli bana ters>cevaplar veriyor, ön sirada beni görmezlikten gelip, hep arka>siralardakileri tercih ediyordu. Artýk canim burnuma gelmiþti, bu haksizlik>karþisinda. Firinin yaninda, ayakaltinda duran bir tasý kaptýgým gibi,>adamin uzerine yurumeye karar verdim.>Ama tam o sirada birden soyle dusundum:>>>— Bu adam bir belâya mustahak hale gelmisse, neden bunu benim elimden>bulsun? Sabredeyim, mutlaka bunda bir hayir vardir, dedim.>Nihayet herkes ekmegini alip gittikten sonra, bana da istediðimi verdi,>dershaneme geri dondüm. Bir gün sonra firina gittigimde, adamin yerinde>olmadiðini gördüm.>Sordum. Dediler ki:>>— O mu? Dün aniden hastalandi, þu anda olumle pençelesiyor. Fakat bir turlu>olemiyor, can çekisip duruyor.>Hemen aklima geldi, ona vurmayi niyet ettigim tasi alip, ziyaretine gittim.>Tasi alnina degdirip yorganin ustune koydum. Az sonra adam son nefesini>veriverdi. Demek ki, bu tasla onun eceli gelecekmis de ben sabredip de onun>olumune sebep olmaktan kurtulmusum.
http://www.ozdemirelektrik.tk

GİT BAŞIMDAN BELANI BENDEN BULMA
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Etme Bulma Dünyası
» EŞARP ÇEŞİTLERİ
» Buda benden olsun
» BUDA BENDEN OLSUN