Duyguca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Duyguca

Duyguların buluştuğu,Umutların varolduğu,Yalnızlıkların son bulduğu,Güzelliklerin sel olduğu,Unutulmaz anların yaşandığı,Candan dostlukları anlatan Adresiniz DUYGUCA.....

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Sevdamın Öksüzlüğüne Alışabilirim Belki Ama ...

YazarMesaj
Duygu
Admin
Admin
Duygu

Sevdamın Öksüzlüğüne Alışabilirim Belki Ama ... Empty
MesajKonu: Sevdamın Öksüzlüğüne Alışabilirim Belki Ama ...   Sevdamın Öksüzlüğüne Alışabilirim Belki Ama ... EmptyPtsi Şub. 22, 2010 8:45 pm

Şimdi anmaz mı beni o yar?
Şimdi yanmaz mı bana o yar?

Unutmuş mudur o yorgun bakışlı yârim silmiş midir aklından sevdiğim hilal gecelerini.
Şimdi biz geçmiş olmuşuz ya en çok ona yanarım ben
Ben ondan
O benden geçmişiz
Biz bizden geçer olmuşuz…

Unutmuş mudur gülüşünü sevdiğim böğürtlen kokusunu? Aklına gelir mi hiç meyve dilimlediğim akşamları? Ya tek kişilik battaniyedeki iki kişiyi? Dudağındaki çekirdek tuzlarını patlayan mısırları?

Söylesenize unutmuş mudur gece kaçılan balıkçıları… Dinlenilen 70-80'li şarkı sözleriları?
Şimdi o filmi izleyemiyorum biliyor musun mideme kocaman bir taş oturuyor yürütmüyor da ağlatmıyor da kocaman bir taş şimdi senden kalan bana...

Özlemez mi o gözlerini öptüğüm cilveleşen salata renklerini adlarını gece masallarını… Ona seçtiğim Pelin Onay Nazım Hikmet şiirlerini hiç mi hatırlamaz? Ekmek arası (…) kahvaltısını söylesene yüreğine taş oturmaz mı hiç (…)'de Cuma ezanları okunurken? Cami çıkışlarında sevindirmek için çikolata verdiğin çocuklar hiç mi gözlerine kalbine batmaz?

Söylesene o çıkmaz sokak da ki kalbin hiç mi özlemez bu sakin kalbimi?
İçin için ağlar gibisin zamanı ne zaman geldi de gittin?

”Söylesene ben gerçekte senin neyin oldum…? Sesin hep uzakları çağırıyordu ben üstüme alındım sana geldim. Bilseydim bana ait olmayan bir seslenişi sahiplenir miydim..? Şimdi bir mevsimlik aşk kaldı avuçlarımda. Sadece bir mevsim yaşanan ama bir ömür gibi gelen aşk… Kalbime henüz söylemedim gittiğini. Öğrenirse onun da acı çekmesinden korkuyorum. Seni hala benimle biliyor ve seviyor ama ben kalbime ilk defa yalan söylüyorum. Gittin…

Sevdamın öksüzlüğüne alışabilirim belki ama sesinin uzak yolların sonunda olması acıtıyor içimi. Suskunluğun en büyük silahındı suskunluğunla vurdun beni. Ben alışkınım kendi yaralarımı kendim sarmaya. Asıl acı olan ve kanatan unutulmak aslında. Söylesene unutulmak kime yakışıyor..? Unutan sen olsan da sana bile yakışmıyor..Merak etme üstüne giydirmedim bu duyguyu unutulmayan olmak sende daha güzel duruyor. Görüyorsun işte aşka ve sana ihanet etmiyorum ben ki kırgınlığım aşka. Sen üstüne alındın… Bir sonbahar'da güneş hala daha ısıtırken bedenimi seni çıkarttı karşıma. Sen “bitti” dediğinde yağmur yağıyordu aşkın canı sıkıldıgeldi seni aldı…”
Pelin Onay S.Eren
http://duyguca.niceboard.net

Sevdamın Öksüzlüğüne Alışabilirim Belki Ama ...
1 sayfadaki 1 sayfası